Przejdź do treści

Mr Leatherman Poland

Mr Leatherman Poland 2022

W maju 2022, podczas multifetyszowej imprezy Warsaw Fetish Weekend, odbyły się wybory Mr. Leatherman Poland 2022. Do walki o tytuł stanęło dwóch kandydatów – po wyrównanej walce tytuł przypadł Bartkowi.

Głównym zadaniem Mr. Leatherman Poland jest reprezentowanie polskiej społeczności skórzanej, zarówno w kraju, jak i za granicą, a także wspieranie działań integrujących społeczność leather oraz ogólnie społeczność LGBT+.

Tytuł Mr. Leatherman Poland jest oficjalnym tytułem przyznawanym przez polską społeczność skórzaną i został zarejestrowany jako znak towarowy w Urzędzie Patentowym RP.

W latach wcześniejszych funkcjonował tytuł Mr. Leather Poland, a jego zdobywcami byli:

– 2011 – Przemek,
– 2012 – Wojtek,
– 2013 – Miro,
– 2014 – Michał (II miejsce w wyborach Mister Leather Europe),
– 2015 – Łukasz,
– 2016 – Maciej,
– 2017 – Łukasz,
– 2019 – Sebastian.

W roku 2018, w skutek likwidacji przez sąd Stowarzyszenia Leather Poland, wybory nie odbyły się. W roku 2019 wybory zorganizował Komitet Organizacyjny powołany przez Fundację REFFORM. W latach 2020-2021 organizację imprezy uniemożliwiła pandemia.

Środki na działalność Mr Leatherman Poland

Publiczna widoczność Mr Leatherman Poland (np. udział w wydarzeniach międzynarodowych) wymaga środków finansowych. Finansowania takiego nie zapewniają sponsorzy wyborów, również Stowarzyszenie, jako młoda organizacja, nie posiada odpowiednich funduszy. Dzięki zbiórce na zrzutka.pl możemy zebrać środki potrzebne na pokrycie choć części kosztów aktywności Mr Leatherman Poland. Dziękujemy za wasze wsparcie!